USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo 2019 USATF Hershey Youth Indoor Championships
Friday, March 15, 2019 - Sunday, March 17, 2019
Ocean Breeze Athletic Complex
New York, NY






            Niagara results scoreboard              meet website

 

NIAGARA RESULTS        complete championship results
 
 

Place

Name

Event

Division

Club

Performance

1

Kateryna Fetsyak

3000m Race Walk

17-18 girls

Unattached

17.56.28

1

Lily Hall

Triple Jump

13-14 girls

Maximum Velocity TF

34-08.50

1

Savion Joyles

High Jump

17-18 boys

Unattached

6-04.75

1

Rhoan Kaulder II

55m

11-12 boys

Maximum Velocity TF

7.41

1

Leah Pasqualetti

Pole Vault

17-18 girls

Unattached

13-01.50

2

Desilets Dubois

3000m Race Walk

13-14 girls

Unattached

17.06.20

2

Zachary Gauronski

1500m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

4:09.75

2

Rhoan Kaulder II

Long Jump

11-12 boys

Maximum Velocity TF

16-10.00

2

Rhoan Kaulder II

200m

11-12 boys

Maximum Velocity TF

26.24

2

Charlize Slusser

High Jump

15-16 girls

Southern Tier SOAR

05-01

2

Jenna Swick

Long Jump

8U girls

Maximum Velocity TF

10-4.0

2

Abigail Wagner

800m

8U girls

Southern Tier SOAR

3:03.20

2

Maximum Velocity TF

DMR

15-18 boys

 

10:57.32

3

Matthew Auble

Shot Put

13-14 boys

Unattached

40-07.00

3

Jaxyn Mahoney

1500m

11-12 boys

Southern Tier SOAR

4:56.79

3

Kendall Mariacher

55m Hurdles

15-16 boys

Unattached

8.09

3

Alyssa Walker

1500m

17-18 girls

Unattached

4:52.51

4

Jonah Cuestas

3000m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

9:22.44

4

Brennan Hong

Pole Vault

17-18 boys

Unattached

13-11.25

4

Carli Kirkwood

Pole Vault

17-18 girls

Unattached

10-02.00

4

Jaxyn Mahoney

3000m

11-12 boys

Southern Tier SOAR

10:32.07

4

Abigail Wagner

1500m

8U girls

Southern Tier SOAR

6:15.53

5

Sierra Manning

55m

15-16 girls

Unattached

7.47

5

Janek McLeod

1500m Race Wal

11-12 boys

Unattached

15:32.06

5

Talia Senall

Pole Vault

15-16 girls

Maximum Velocity TF

11-01.75

5

Maximum Velocity TF

4x200m Relay

15-18 boys

 

1:35.35

6

Faye Domroes

Pole Vault

15-16 girls

Maximum Velocity TF

8-02.50

6

Lily Hall

Long Jump

13-14 girls

Maximum Velocity TF

15-06

6

Jake Marchese

1500m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

4:19.98

6

Trenton Wynn

55m Hurdles

17-18 boys

Maximum Velocity TF

8.24

7

Sierra Manning

200m

15-16 girls

Unattached

26.24

7

Madeleine Shaver

1500m

9-10 girls

Oswego Speedsters

5:45.60

7

Jenna Swick

55m

8U girls

Maximum Velocity TF

9.32

9

Ay'rianna Moore

400m

13-14 girls

Maximum Velocity TF

1:00.70

10

Jackson Gloskey

Triple Jump

15-16 boys

Unattached

35-04.50

10

Andrew Shaver

1500m

11-12 boys

Oswego Speedsters

5:49.09

10

Jenna Swick

200m

8U girls

Maximum Velocity TF

34.91

11

Jackson Gloskey

55m Hurdles

15-16 boys

Unattached

8.64

11

Maggie Houp

800m

11-12 girls

Southern Tier SOAR

2:37.61

11

Stuart McLeod

Shot Put

17-18 boys

Unattached

31-06.75

11

Madeleine Shaver

800m

9-10 girls

Oswego Speedsters

2:53.57

11

Jacob Tripp

55m Hurdles

17-18 boys

Maximum Velocity TF

9.09

14

Maggie Houp

1500m

11-12 girls

Southern Tier SOAR

5:25.17

14

Kamaria Shepard

Long Jump

17-18 girls

Unattached

14-04.50

15

Jackson Gloskey

Long Jump

15-16 boys

Unattached

17-04.75

17

Ay'rianna Moore

200m

13-14 girls

Maximum Velocity TF

26.43

17

Ethan Wolford-Tuffy

400m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

53.18

20

Ay'rianna Moore

55m

13-14 girls

Maximum Velocity TF

7.66

26

Sofia Veneziani Flowe

200m

17-18 girls

Maximum Velocity TF

27.39

28

Stuart McLeod

Weight Throw

17-18 boys

Unattached

34-09.75

29

Corintia Griffith

Long Jump

13-14 girls

Maximum Velocity TF

12-09.50

29

Chase Ripley

800m

15-16 boys

Southern Tier SOAR

2:27.97

29

Trenton Wynn

55m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

6.99

30

Samantha Oakes

3000m

13-14 girls

Southern Tier SOAR

13:41.16

31

John Bourcy

400m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

56.04

31

Sofia Veneziani Flowe

55m

17-18 girls

Maximum Velocity TF

7.88

31

Trenton Wynn

200m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

23.96

35

Kamaria Shepard

55m

17-18 girls

Unattached

8.12

36

Jordan Klembczyk

200m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

24.17

36

Andrew Shaver

800m

11-12 boys

Oswego Speedsters

2:48.37

38

Jonah Cuestas

800m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

2:11.68

38

Tucker Flaitz

800m

9-10 boys

Southern Tier SOAR

3:19.13

38

Beya Griffith

55m

8U girls

Maximum Velocity TF

11.06

40

Beya Griffith

200m

8U girls

Maximum Velocity TF

45.69

40

Neaque Hatami

200m

17-18 boys

Maximum Velocity TF

24.26

50

Sabou Diakite

400m

9-10 girls

Southern Tier SOAR

1:40.37

50

Samantha Oakes

1500m

13-14 girls

Southern Tier SOAR

6:07.07

56

Sabou Diakite

55m

9-10 girls

Southern Tier SOAR

10.85

56

Tabitha Oakes

55m

11-12 girls

Southern Tier SOAR

10.45

59

Sabou Diakite

200m

9-10 girls

Southern Tier SOAR

41.27

59

Owen Ripley

200m

13-14 boys

Southern Tier SOAR

36.74

62

Owen Ripley

800m

13-14 boys

Southern Tier SOAR

3:26.94

63

Corintia Griffith

200m

13-14 girls

Maximum Velocity TF

28.36

64

Corintia Griffith

55m

13-14 girls

Maximum Velocity TF

8.10

84

Tabitha Oakes

200m

11-12 girls

Southern Tier SOAR

40.15

--

Ryan Anglum

Pole Vault

17-18 boys

Maximum Velocity TF

NH

--

Sithembile Chisi

Pole Vault

17-18 girls

Maximum Velocity TF

NH

--

Beya Griffith

Long Jump

8U girls

Maximum Velocity TF

NH

Q

Rhoan Kaulder II

55m 1st rd

11-12 boys

Maximum Velocity TF

7.57

Q

Rhoan Kaulder II

200m 1st rd

11-12 boys

Maximum Velocity TF

26.68

Q

Sierra Manning

55m 1st rd

15-16 girls

Unattached

7.47

Q

Jenna Swick

55m 1st rd

8U girls

Maximum Velocity TF

9.27